Kasterlee

Oktober is Pompoenmaand in Kasterlee

Het pompoengenootschap uit Kasterlee weegt dit jaar als enige van heel het land pompoenen en organiseerde afgelopen zaterdag het Belgisch Kampioenschap pompoenwegen. Ze hoopten daarmee ook een pompoenkweker uit eigen rangen te kronen tot kampioen maar die titel ging naar de wereldrecordhouder uit Deurle bij Gent. Hij had een exemplaar bij van 1024,5 kilo. Plaatsen 2 en 3 waren wel voor Kasterlee.

Oktober is traditioneel in Kasterlee pompoenmaand. Door het coronavirus zijn een aantal pompoenactiviteiten geschrapt. Maar toch zijn de pompoenen prominent in het straatbeeld aanwezig.

Traditiegetrouw kweken de leden van het Pompoengenootschap in Kasterlee heel wat reuzepompoenen. Dit jaar geen oogstfeest, pompoenschieten, pompoendag of pompoenregatta. Vanaf maandag 5 oktober tot 2 november kan je op verschillende plaatsen in de gemeente een 30-tal reuzenpompoenen spotten. Kom zeker eens op de volgende locaties een kijkje nemen:

  • marktplein in Kasterlee
  • grasplein tussen de kerk en de Leistraat in Lichtaart
  • pleintje voor het erfgoedhuis in Tielen
  • langsheen 7 invalswegen naar onze gemeente
  • voor het toeristisch infokantoor
  • ingang containerpark
  • aan de voet van Keeses Molen
  • aan Bobbejaanland
  • aan het station van Tielen

Een TikTokfan? De TikTok #pumpkinchallenge daagt je uit om het coolste filmpje aan de pompoenkwekers te maken. Of knutsel dankzij de pompoengenootschap van Kasterlee in acht eenvoudige stappen een leuke kabouterpompoen.

Vergeet tijdens je bezoek aan Kasterlee in oktober niet te genieten van al het pompoenlekkers of een lekker pompoenbiertje bij de plaatselijke horeca Misschien is ‘Muzikaal Tafelen’ wel iets voor jou? Of maak er een weekend van en boek een tof pompoenarrangement.

Burgemeester Ward Kennes: “Ondanks alle beperkingen zijn we erin geslaagd om ook dit jaar onze reputatie van pompoengemeente hoog te houden. Een maand lang gaan reuzepompoenen overal in onze gemeente hieraan herinneren “

Ontdek alle details over oktober pompoenmaand op www.visitkasterlee.be.