Vanaf dit weekend wordt de Sint-Cornelius geschonken met een alcoholpercentage van 10% in het Geels Brouwerijmuseum in het Geelse deeldorp Ten Aard. Het is een donker bier, die volgens Ludo Helsen in de smaak valt bij mensen die gewoonlijk geen donker bier drinken.
Ludo Helsen van het Geels brouwerijmuseum ging opnieuw langs bij brouwer Ivan Geudens van brouwerij Het drankorgel in Mol. Het was voor de brouwer wel een uitdaging om een stevig bier te maken dat in de stijl is van de blauwe Chimay. Er zitten in het bier zes mouten in, waarvan twee caramelmouten, twee soorten hop en één gistsoort, naast de gebruikelijke champagnegist voor de nagisting. In tegenstelling tot vele andere bieren zitten er geen kruiden in.
Het Geelse brouwerijmuseum scoorde eerder dit jaar op het internationale bierfestival in Barcelona nog een gouden medaille met de Sint-Amandus. De eigen tripel van het museum.