Het scheepvaartverkeer op het Albertkanaal werd donderdagnamiddag hervat. Het verkeer was stilgelegd, nadat een binnenschip 10.000 liter olie lekte. Een grote mazoutvlek dreef op het water dat zich had verspreid over enkele kilometers over de volledige breedte van het kanaal.
Hoe de olie uit het schip is kunnen lekken, is nog niet bekend. De scheepvaartpolitie heeft de schipper ondervraagd om de precieze omstandigheden te achterhalen.
Het voedingsbedrijf Mars Food legde uit voorzorg zijn productie stil. Het bedrijf is gevestigd aan de plek waar de lekkende boot aangemeerd ligt. Het ongeval veroorzaakte meteen een sterke geurhinder en om de medewerkers van het bedrijf en de producten te beschermen van de geurhinder werd de volledige productie bij Mars Food stilgelegd.
In de fabriek in Olen wordt voornamelijk onbewerkte, droge rijst gereinigd, voorgekookt en verpakt voor het merk Ben’s Orginal. De rijst komt voornamelijk uit Spanje en Italië en wordt met een binnenschip vervoerd.