De begraafplaats in de Eikevelden heeft een nieuw verzamelgraf gekregen, en binnenkort wordt ook het urneveld uitgebreid. Zo wil de stad Geel ervoor zorgen dat er in de toekomst voldoende plaats blijft voor zowel kist- als urnebegravingen.
Wanneer oude concessies vervallen, worden graven ontruimd. De stoffelijke resten blijven wel op dezelfde begraafplaats en krijgen een respectvolle plek in het nieuwe verzamelgraf. Dat werd, door de hoge grondwaterstand, aangelegd als een zachte heuvel met een bloemenweide erbovenop.
De medewerkers van de Werkplaats plaatsen later nog een gedenkteken, zodat nabestaanden hun dierbaren kunnen blijven herdenken. De uitbreiding van het urneveld volgt in een latere fase.