Al meer dan een week heeft Mohsen Motaffaf uit Herentals geen enkel contact meer met zijn familie in Iran. Door de hevige protesten tegen het regime van ayatollah Ali Khamenei ligt het internet- en telefoonverkeer er volledig plat. Mohsen zegt dat hij al dagen niet meer slaapt, omdat hij niet weet of zijn familie ongedeerd is.
Volgens schattingen zijn bij de protesten intussen al zo’n 2.400 mensen om het leven gekomen en vielen er ook duizenden gewonden. Exacte cijfers zijn moeilijk te controleren, omdat Iran grotendeels is afgesloten van de buitenwereld. Voor Iraniërs die hier wonen, zorgt dat voor grote angst en machteloosheid.
Hoewel veel Iraniërs in België voorzichtig zijn om zich publiek uit te spreken, doet Mohsen dat wel. Hij zegt dat hij de onrust al jaren zag aankomen. De man woont al 26 jaar in ons land en vluchtte destijds zelf weg uit Iran om het regime te ontlopen. Wat zich nu in zijn thuisland afspeelt, noemt hij een marteling voor iedereen die familie achterliet.