Herentals

Auteur Frans Depeuter overleden

De Olense auteur Frans Depeuter is afgelopen weekend overleden in het Huis Perrekens in Geel. Hij werd 88 jaar. Depeuter leidde een leven vol creativiteit en bouwde een indrukwekkend oeuvre uit met romans, verhalen, gedichten en toneelstukken.

Van 1957 tot 1997 was hij leraar Frans en Latijn aan het Sint-Jozefscollege in Herentals. In 1964 richtte hij samen met Robin Hannelore en Walter van den Broeck het tijdschrift Heibel op. Voor zijn proza en poëzie ontving hij verschillende prijzen, waaronder de Arthur Merghelynckprijs en de Prijs van de Provincie Antwerpen.

Bij het grote publiek was hij vooral bekend om zijn satirische toneelstukken over het Belgisch vorstenhuis. Acteur Erik Goris bracht zijn monologen honderden keren op de planken.

Later blies Depeuter samen met Robin Hannelore Heibel nieuw leven in en organiseerde hij in Herentals de uitreiking van de Nestors, een prijs voor culturele verdiensten.

Op zaterdag 21 februari om 10 uur vindt de afscheidsplechtigheid plaats in de Begijnhofkerk van Herentals.