Dessel

Dessel verhoogt belastingen niet en investeert bijna 33 miljoen deze legislatuur

Het meerjarenplan 2026–2031 van de gemeente Dessel werd door de gemeenteraad eind vorig jaar, unaniem goedgekeurd. Het plan bevat 27 doelstellingen en zet de koers uit voor de komende zes jaar, met aandacht voor inwoners, verenigingen, ondernemers, leefmilieu en infrastructuur.

Het plan kwam tot stand na een jaar voorbereiding door het nieuwe bestuur, met inspraak van medewerkers, adviesraden, verkiezingsprogramma’s en de burgerparticipatiedag van mei vorig jaar. Financieel was het een moeilijke oefening: de kosten stijgen sneller dan de inkomsten en lokale besturen staan onder druk. Toch kiest Dessel ervoor geen belastingen te verhogen. De personenbelasting blijft op 6 procent en de opcentiemen op de onroerende voorheffing op 850, ruim onder het Vlaamse gemiddelde.

De gemeente investeert deze legislatuur bijna 33 miljoen euro, onder meer in een nieuwe basisschool voor De Meikever, een nieuwe Scharnier, grote riolerings- en wegenwerken richting Witgoor, bredere fietspaden, ontharding, nieuwe chirolokalen, herstellingen aan de Sint-Niklaaskerk en modernisering van het gemeentelijk materieel. De leninglast blijft beperkt en ligt eind deze periode ver onder het Vlaamse gemiddelde.

In de dagelijkse werking blijft Dessel inzetten op een sterke dienstverlening: kinderopvang, onderwijs, sport- en vrijetijdsinfrastructuur, sociale ondersteuning en zorg voor ouderen en kwetsbare inwoners. Het bestuur benadrukt dat keuzes nodig zijn, maar wil tegelijk een propere, leefbare en zorgzame gemeente blijven.